Статті, інтерв’ю

Бійці АТО, котрі мають інвалідність, зможуть щороку безкоштовно відпочивати

Депутати законодавчо затвердять право на безоплатне санаторно-курортне лікування для інвалідів, що брали участь в АТО

У Раді планують забезпечити безкоштовним щорічним санаторно-курортним відпочинком учасників бойових дій у зоні АТО. Відповідний законопроект вже зареєстрували народні депутати Олександр Герега та Андрій Шинькович, повідомляє Нове Закарпаття.

Проект Закону України про внесення змін до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» (щодо першочергового безплатного забезпечення санаторно – курортним лікуванням інвалідів війни, які брали участь в антитерористичній операції) має на меті врегулювати на законодавчому рівні питання щодо першочергового безплатного забезпечення санаторно–курортними путівками інвалідів війни з числа осіб, які брали безпосередню участь в антитерористичній операції у період її проведення.

«Є нагальна потреба у санаторно–курортному лікуванні інвалідів, які брали участь в антитерористичній операції на Сході України, протидіючи російсько-терористичним військам», – зазначають автори законопроекту.

Сьогодні один день санаторно – курортного лікування всередньому коштує 250 грн. Із розрахунку, що близько 10% учасників АТО отримали інвалідність, з бюджету будуть потрібні додаткові видатки у розмірі близько 2 млн. 250 тис. грн.

Боєць, котрий отримав інвалідність у ході проведення  АТО, зможе відмовитися від санаторно – курортного лікування. У такому разі середня вартість санаторно-курортного лікування виплачуватиметься йому особисто.

Люстрація на Рахівщині!

10 жовтня 2014 року  в приміщенні відділення  міліції в смт. Ясіня Рахівського району, близько 11 години відбулося представлення нового в.о. начальника    Ясінянського відділення  Рахівського РВ УМВС України в Закарпатській області – Бендака Богдана Олексійовича.

Сама процедура  представлення  зайняла всього декілька хвилин.

Небайдужа громада Рахівщини  маючи  намір «пролюструвати» новопризначеного  очільника, однак  в приміщення відділення було порожньо.

В телефоному режимі громада звернулася до  в.о. начальника Рахівського РВ УМВС України в З/о п. Яремчука І.В., з вимогою надати пояснення, яким чином   одного з наймаштабніших  хабарників, колишнього начальника УБЕЗу, на якому ніде ставити клейма, призначено на посаду?

п. Яремчук І.В., вислухавши вимогу громади щодо вжиття заходів по скасування наказу про призначення Бендака Б.О. , дав обіцянку звернутися до Шаранича  С.М. щодо відміни наказу.

Однак, в це мало віриться….

Бендак Б.О. займаючи крісло начальника УБЕЗу в Рахівському районі відзначився страшенним апетитом до коштів підприємців.  Про його злочинні дії в межах Рахівщини відомо всім.

Так, мали місце неодноразові звернення громадських організації до міністра МВС України п. Авакова, щодо поборів та податків з підприємців  які встановлювалися  п.Бендаком Б.О., кришування  незаконних порубок та вивезення  самовільно  зрубаної деревини, незаконне вивезення річкового гравію і т.п..

Адже люди не сліпі. Як маючи на утримані 2х малолітніх дітей та безробітню дружину Бендак Б.О. за один рік «відгрохав» 2х поверховий будинок з мансардою,обмеблював його та придбав новенький автомобіль. Саме будівництво тягне так на  200тисяч  «зелених», а за міні готель з парною згадувати вже не варта.

Тому, громада Рахівщини ставила питання перед керівництвом  Рахівського району про негайне вжиття заходів у відношенні Бендака Б.В., в противному випадку, 13 жовтня 2014 року громада має намір забезпечити перед  райвідділом міліції появу шин та сміттєвих баків, і вже тоді люди не будуть дивитися чи це Бендак чи Яремчук.

Однак, керівництво міліції не ризикуючи гратися із громадською люстрацією де очільники міліції могли потрапити до сміттєвих баків чи спостерігати як будуть палати шини перед Рахівським райвідділом міліції все-таки прислухалось до вимог громади і в.о.начальник Рахівського РВІван Яремчук повідомив, що керівництво прийме рішення щодо скасування  свого наказу про призначення Биндака Б.О. в.о.начальником Ясінянського відділення міліції Рахівського РВ УМВС лише після того як Биндак Б.О. вийде із лікарняного, так як Биндак не витримав народної люстрації і зляг в лікарняне ліжко. А може п.Биндак відсиджується на лікарняному ліжку поки його протеже в міністерстві МВС такий собі Житняк Сергій Єгорович який працює заступником начальника ДВБ МВС України вирішить де буде далі  працювати в органах п.Биндак???

 

Микола  м.Рахів

Закарпатские военные должны почувствовать уважение земляков

zakarpatskie_voennye_dolzhny_pochuvstvovat_uvazhenie_zemlyakov_view_full_image

Украинское законодательство содержит немало актов, которыми в разной степени предусмотрены льготы для участников боевых действий. Недавно президент подписал изменения в закон «О статусе ветеранов войны, гарантиях их социальной защиты», в соответствии с которыми военных, участвующих в АТО, приравняли к участникам боевых действий. Согласно этому закону, участниками боевых действий признаются военнослужащие, «которые защищали независимость, суверенитет и территориальную целостность Украины, участвовали в АТО, обеспечении ее проведения, а также работников предприятий, учреждений, организаций, которые привлекались к участию в антитеррористической операции, в порядке , установленном законодательством ». Ужинформдобавляет полный перечень льгот, которыми вправе воспользоваться защитники территориальной целостности нашей страны.

 

 

Аби отримати статус учасника АТО, потрібно йти до військомату

Згідно із законом, учасниками бойових дій визнаються військовослужбовці (резервісти, військовозобов’язані) і працівники Збройних сил, Нацгвардії, СБУ,…
6

…Служби зовнішньої розвідки, Державної прикордонної служби, особи рядового і начальницького складу МВС, військовослужбовці МВС, Управління держохорони Держслужби спецзв’язку і захисту інформації, інших утворених згідно з законодавством військових формувань, які захищали незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України, які брали участь в антитерористичній операції і забезпечення її проведення, а також працівники підприємств, установ, організацій, які залучались до участі в антитерористичній операції. Щоб отримати статус учасника АТО необхідно звернутися до військомату. Війскомат повинен надати посвідчення та пільги військовослужбовцю.

 

Про це повідомляє прес-група Закарпатського ОВК.

Документи, які необхідно подати:

•Паспорт
•Довідку з місця проживання
•Медичний документ
•Військовий квиток (з відміткою про мобілізацію або проходження служби).
•Наказ командира військової частини (засвідчений гербовою печаткою )

В наказі повинно бути вказано , де саме знаходилась людина , в який період часу, які міри дій (він або вона ) виконувала і у якому статусі .

Оформлення буде можливим тільки після закінчення усіх заходів АТО

Закарпатським військовим хочуть допомогти грошима

Рішення “Про внесення змін і доповнень до Програми «Турбота» щодо посилення соціального захисту громадян на 2014 рік” хочуть прийняти на черговій сесії Закарпатської облради 26 вересня.

Відповідно до проекту облрада хоче розширити Програму «Турбота» з тим, щоб вона стосувалася надання матеріальної допомоги членам сімей загиблих, постраждалим учасникам масових акцій громадського протесту, які розпочалися в Україні з 21 листопада 2013 року, а також пораненим, сім’ям поранених і загиблих мешканців Закарпатської області – учасників антитерористичної операції.

Нагадаємо, на цю допомогу у бюджеті відокремлено 5 мільйонів гривень.

 

Військовослужбовці та правоохоронці, які служили чи служать в зоні АТО, мають право на пільги та доплати.

http://uzhgorod.net.ua/news/67673

До відома закарпатців, що є учасниками АТО!

1410007863_images

Відповідно до Закону України “Про боротьбу з тероризмом” Міністерство оборони України є одним із суб’єктів боротьби з тероризмом. За рішенням керівництва антитерористичної операції, Міністерство оборони України залучається до участі в антитерористичних операціях шляхом направлення особового складу у відрядження для виконання визначених завдань.

Порядок оформлення військового квитка (внесення записів) визначений Положенням про військовий квиток рядового, сержантського і старшинського складу, затвердженим Указом Президента України від 25 травня 1994 року № 263/94 (далі – Положення) та наказом Міністра оборони України від 22.01.2002 № 35 “Про затвердження Настанови з військового обліку прапорщиків, мічманів, сержантів, старшин, солдатів і матросів запасу Збройних Сил України та інших військових формувань ” (зі змінами) (далі – Настанова). Відповідно до вказаного Положення та Настанови військовий квиток рядового, сержантського і старшинського складу є документом, що визначає належність його власника до військової служби, служби в запасі та військового обов’язку. Щодо внесення записів до військових квитків про направлення військовослужбовців у службові відрядження Положенням та Настановою не передбачено. Відповідно до статті 6 Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту ” (далі — Закон) учасниками бойових дій визнаються військовослужбовці (резервісти, військовозобов’язані), які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, перебуваючи безпосередньо в районах антитерористичної операції.

Цим Законом визначено порядок надання статусу учасника бойових дій особам, передбаченим в абзаці першому пункту 19 статті 6 цього ж нормативного акту, категорії таких осіб та терміни їх участі (забезпечення проведення) в антитерористичній операції, а також райони антитерористичної операції визначає Кабінет Міністрів України. На засіданні Кабінету Міністрів України 20.08.2014 прийнято постанову Кабінету Міністрів України “Про затвердження Порядку надання статусу учасника бойових дій особам, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення ” із зауваженнями, які доопрацьовано. На цей час зазначений проект знаходиться на погодженні із заінтересованими органами виконавчої влади.

З метою запровадження єдиного підходу до обліку особового складу, який бере (брав) безпосередню участь в антитерористичній операції, строків перебування в такій операції у Міністерстві оборони України та Генеральному штабі Збройних Сил України відпрацьований порядок обліку особового складу, яким передбачено видання командирами військових частин відповідних наказів (по стройовій частині) про відрядження військовослужбовців в райони проведення антитерористичної операції.

Підтвердження безпосередньої участі в антитерористичній операції та строків перебування в такій операції покладаються на керівництво антитерористичної операції, про що видаються відповідні накази, які завіряються підписом та засвідчуються печаткою регіонального органу або центрального управління Служби безпеки України. Враховуючи положення нормативно-правових актів у сфері залучення сил і засобів Збройних Сил України до безпосередньої участі в антитерористичній операції, загальним терміном перебування особового складу Збройних Сил України в АТО вважається термін проведення АТО.

З питань обліку особового складу, залученого до виконання заходів в АТО, у Генеральному штабі Збройних Сил України проводиться систематичний моніторинг.

Щодо координації в Міністерстві оборони України діяльності з метою оформлення документів в разі отримання поранення, контузії, загибелі та на кого прокладено відповідальність за видачу документів (довідок), які підтверджують, що ця подія настала під час участі в бойових діях в зоні АТО, слід зазначити про таке.

У Збройних Силах України визначено порядок реєстрації та видачі довідок про отримання поранення (смерті) військовослужбовців ЗС України.

Відповідно до вимог Закону України від 25.02.1994 № 4038-ХП “Про судову експертизу ” (зі змінами) та Інструкцією про проведення судово-медичної експертизи, затвердженою наказом Міністерства охорони здоров’я України від 17.01.1995 № 6, який зареєстрований у Міністерстві юстиції України 26.07.1995 № 254/790 огляд тіл загиблих проводиться судово-медичними експертами Міністерства охорони здоров’я України, які встановлюють причину смерті (загибелі) військовослужбовців та оформляють акт патологоанатомічного дослідження трупа, за результатами якого видають свідоцтво про смерть.

У свою чергу, командиром військової частини (підрозділу) призначається розслідування за фактом загибелі військовослужбовця, про що видається відповідний наказ. До військового комісаріату за місцем проживання загиблого військовослужбовця надсилається витяг з наказу командира військової частини про виключення його зі списків військової частини з відображенням обставин загибелі, про що військовий комісар повідомляє родину загиблого.

На підставі лікарського свідоцтва про смерть у відділах реєстрації смерті Міністерства юстиції України видається свідоцтво про смерть загиблого.

Штатні військово-лікарські комісії Міністерства оборони України встановлюють причинний зв’язок захворювань (поранень, контузій, травм, каліцтв) і смерті військовослужбовця відповідно до Положення про військово-лікарську експертизу в Збройних Силах України, затвердженого наказом Міністра оборони України від 14.08.2008 № 402, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 17.11.2008 № 1109/15800 (зі змінами). Це Положення розроблено на виконання вимог ст. 2 Закону України “Про військовий обов’язок і військову службу”, ст. 70 Закону України «Основи законодавства України про охорону здоров’я».

Для встановлення причинного зв’язку поранень і смерті військовослужбовця та з метою отримання одноразової допомоги рідними загиблих до штатної військово-лікарської комісії потрібно надати документи: свідоцтво про смерть, лікарське свідоцтво про смерть, витяг з наказу командира військової частини про виключення зі списків військової частини та обставини загибелі військовослужбовця, інші військово-облікові документи (витяг з послужного списку, акт розслідування загибелі військовослужбовця та інші) за наявності. За результатом розгляду документів комісія виносить рішення, що поранення і причина смерті військовослужбовця пов’язані з виконанням обов’язків військової служби.

Витяги з протоколів засідання комісії надаються до Департаменту фінансів Міністерства оборони України для виплати грошової допомоги. На підставі МСДК, відповідно до Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту ” в разів настання інвалідності військовослужбовець отримує статус інваліда війни та відповідне посвідчення, яке видається в органах соціального захисту Міністерства праці та соціальної політики України.

З метою розшуку полонених військовослужбовців, або розшуку військовослужбовців, які пропали безвісти, в Міністерстві оборони України під керівництвом заступника Міністра оборони України – керівника апарату МЕХЕДА П.М. створено робочу групу з організації визволення військовослужбовців Збройних Сил України, які протиправно утримуються незаконними збройними формуваннями.

Зазначеною групою налагоджено взаємодію з представниками Адміністрації Президента України, Служби безпеки України, Міністерства внутрішніх справ України, Національної гвардії України та Державної прикордонної служби України з метою обміну інформацією стосовно незаконно затриманих осіб, вжиття заходів для їх звільнення. З порушеного питання в Головному управлінні Військової служби правопорядку Збройних Сил України створено “гарячу лінію ” (тел. 454-73-15) стосовно визволення військовослужбовців Збройних Сил України, які протиправно утримуються в полоні.
Прес-група Закарпатського ОВК

 

Плачевная правда о русских завоевателях.

Все, что вам рассказывали в детстве про фашистов – можете забыть. По сравнению с русскими, фашисты – это малые детки. По количеству военных преступлений, российская армия уже давно обошла все армии мира вместе взятые.Российская армия самая страшная армия в мире. И это не пропаганда и не преувеличение. Если вы не верите мне, посмотрите на карту мира. Вы действительно думаете, что более 100 народов ДОБРОВОЛЬНО вошли в состав России?

Если вы в это верите – это очень плохо. Потому что правда состоит в том, что только дикая и беспощадная орда может завоевать такую территорию. Россия покорила такую территорию совершая страшнейшие военные преступления и геноцид против народов. Во время кавказской войны они вырезали миллион черкесов. Вырезали целый народ. Такого не смог сделать даже Гитлер, которого они объявили страшным чудовищем только для того, что скрыть свои, еще более ужасные военные преступления. Когда черкесы уже капитулировали, им предложили переправку на ПМЖ в Турцию. Черкесы поверили русским и согласились. До Турции никто не добрался. Их вывозили в открытое море и там топили. Самое удивительное то, что черкесов вырезали для того, чтобы помочь грузинам. Теперь вырезают грузин, чтобы помочь осетинам. Русские всегда кого-то убивают.

В чем сила русской армии? В том, что она не жалеет ни себя, ни врага. Ценность жизни для русских – ничтожна. Именно поэтому с ними никто не хочет воевать. Даже китайцы. С русскими воюют только безумцы вроде Гитлера или смельчаки чеченцы.

Не верьте вранью, что русские никогда не воевали с украинцами. Воевали и много раз. Все помнят о резне, которую устроил Петр Первый. Но мы не пойдем так далеко в прошлое. Последняя война была в 1918 году, когда на Украину зашло более миллиона красноармейцев, которые устроили здесь страшную резню и установили советскую власть ценой огромной крови. Затем эта советская власть устроила еще более страшный Голодомор. Теперь сюда идет такая же орда, строить еще одно светлое будущее, под названием «русский мир». Ради этого светлого будущего они готовы убивать столько украинцев, сколько понадобится.

Уже сейчас они режут и убивают украинцев только за то, что они носят флаг или говорят по-украински. В Харькове за украинский флаг зарезали двух человек, в Донецке трех. И это было еще до начала войны. Когда начнется серьезная война, счет пойдет на десятки тысяч убитых. Просто за украинское слово будут забивать до смерти. Это нелюди.

Вы напрасно думаете, что если вы наполовину или целиком русский и говорите по-русски, вас это спасет. В Грозном тоже было много русских, но это не спасло их от ковровых бомбардировок и гранат, которые русские военные бросали в подвалы в которых прятались чеченские и русские женщины с детьми.

Русские совершенно не умеют воевать, потому что обучение военному искусству они предпочитают пьянство. Поэтому воюют со страшными жертвами как среди своих, так и среди мирного населения. Жукова, который посылал их с черенками от лопат вместо ружей и кирпичами вместо гранат на немецкие пулеметы они до сих пор считают великим полководцев и гениальным стратегом.

Трупы убитых мирных жителей и солдат противника российские офицеры продают родным. Бесплатно получить труп для похорон не получится. У российских офицеров, продажа трупов – это бизнес. Так было в Чечне и Грузии.

Если вы думаете, что протесты матерей убитых солдат смогут остановить бойню – вы ошибаетесь. Не смогут. Жизнь солдата для российского руководства ничего не значит. Не верите? Вспомните Норд-Ост и Беслан. Они не жалеют даже детей. А солдат вернувшийся с войны, в России считается чем-то вроде чуда. Те, кто служил в советской армии, помнят, что офицеры не стесняясь говорили солдатам сколько минут они проживут после начала войны. Если у вас есть дети женского пола в возрасте от 13 лет, лучше их вывезти из зоны оккупации. Российские солдаты – это насильники. Насилуют женщин и детей они обычно пьяные и толпой, потом убивают или запугивают. Правды вы не добьетесь. Подробнее можете почитать про подвиги «героя россии» полковника Буданова. Чеченцы убили его именно за изнасилования и убийства чеченских девочек. Российские политики объявили его героем. Куда угодно, но девочек вывозите и прячьте.

Таких Будановых в Чечне были сотни. Он просто стал символом насилия и убийства чеченских девочек.

В детстве нам очень много рассказывали про фашистов, которые сжигали целые деревни за сотрудничество с партизанами. Русская армия делает то же самое. Если в вашем населенном пункте появятся повстанцы, будет зачистка во время которой убивать будут всех без разбора, даже беременных женщин и грудных детей.

Если интересует как российская армия делает зачистки посмотрите фильмы на You Tube по запросу Самашки. От увиденного волосы встают дыбом, но к несчастью это правда. Геноцид чеченцев был сумасшедшим. Их вырезали целыми селениями.

Именно после одной из таких зачисток Шамиль Басаев и совершил свой знаменитый рейд в Будённовск. Он просто показал россиянам, что творит их армия в Чечне.

Русских правозащитников, которые пишут правду про военные преступления российской армии – убивают. Последние громкие убийства Анна Политковская и Наталья Эстемирова. Это очень известные люди не только в России, а и за рубежом. Их убили с демонстративной жестокостью, чтобы не было сомнения за что. А Путин дал двусмысленный комментарий по поводу обоих убийств, чтобы всем было понято, что он совсем не против расправы над этими женщинами.

Еще одна опасность, которая ждет людей, попавших под российскую оккупацию – эскадроны смерти. Эти эскадроны делают российских оккупантов более страшными, чем гитлеровцев. У немцев ничего подобного никогда не было, россияне практикуют это на всех оккупированных территориях. Когда они покидали чеченские селения в посадках находили целые братские могилы.

Эскадроны смерти на оккупированных территориях появляются сразу после входа российских войск. Вначале пропадают люди нелояльные к оккупантам, потому потенциально нелояльные, а потом пропадают те, на кого пришел донос или кто косо посмотрел на оккупанта, проще говоря все подряд.

Для того, чтобы избежать ада под названием «русский мир» нужно воевать и помогать воевать украинской армии и украинскому сопротивлению. Жизнь под российской оккупацией – это ходьба по минному полю.

В любой день с человеком может случиться несчастье. Вас может застрелить пьяный русский солдат или офицер (а трезвыми они никогда не бывают), на вас может написать донос какой-то плохой человек, вы можете попасть под зачистку, оказаться родственником повстанца или просто не оказать должного почтения оккупанту. Одна из целей бесконечного празднования победы России над фашизмом – скрыть свои военные преступления. Жестокая правда состоит в том, что Советская (читай российская) армия во время второй мировой войны совершила намного больше военных преступлений чем гитлеровцы.

Немецкая армия никогда не участвовала в карательных операциях. Также немецкая армия не участвовала в геноциде евреев. Это делали специальные подразделения нацистов. А российская армия в 1945 году убила 2 миллиона немецких женщин. И это только в течении 3 месяцев оккупации. Немцы таких зверств на оккупированных территориях никогда не совершали.

Фашизм безусловно страшное зло и однозначно преступен. Но фашисты не насиловали и не убивали русских женщин и детей. Миф про жестокую немецкую армию старательно поддерживается идеологами русизма для того, чтобы скрыть преступления российской военщины.

Многие наивные люди ждут прихода России и русских войск. Если это случится, всех их ждет большое разочарование. Они думают, что русские сделают им хорошую жизнь, пенсии и зарплаты.

На самом деле, Россия ведет себя как бык-осеменитель. Увидел территорию, которую можно захватить, влезает туда, ставит там российский флаг и… забывает про нее.

Русские умеют только оккупировать. Что-то создавать или строить какое-то светлое будущее они не умеют, им это просто не интересно. Созидание не свойственно русскому характеру. От созидания они начинают хандрить и скучать. Русским нужен кураж. А настоящий кураж им дает только водка и война.

Поэтому если вы любите Россию, матрешек и балалайки, мой вам хороший совет – любите это все на расстоянии. Все знаменитые русские предпочитали любить Россию из нерусского Петербурга и еще более нерусского Парижа. Так намного безопаснее.

image

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *