Балога – Полтораку: Нехай нарешті не лише волонтери, а і міноборони займеться забезпеченням армії

Народний депутат зверувся до міністра оборони з депутатським зверненням.

– Є така приказка: “Протягни йому палець – він руку відкусить”. Чому я її згадав? Бо вона найкраще підходить, щоб описати Міністерство оборони. Коли почалася війна, кожен, хто чим міг, допомагав армії. Всі розуміли, що країну треба підтримати, бо ворог біля воріт, відлік йде на години, і держава не встигне усе закупити, навіть, якщо на те будуть кошти. А зараз волонтерська допомога стала для чиновників Міноборони чимось таким, за що і “дякую” не скажуть. Більше того, вони напевно вважають, що бюджет уже не потрібен – на все люди скинуться, – зауважив Віктор Балога.

– От, наприклад, нещодавно на Закарпатті створили новий структурний підрозділ ЗСУ. Привезли людей у приміщення без котельні, без ліжок, без води, без каналізації, без кухні. Єдина відмінність від польових умов – наявність даху над головою, але і той протікає. Так особовий склад і тримають в умовах, схожих на колонію. Дисципліна і моральний стан військовослужбовців аналогічний умовам проживання. А Міністерство оборони ні кує, ні меле. В результаті, командир військової частини (через брак досвіду, чи не розуміючи, що це порушення Бюджетного кодексу) звертається до обласної ради, щоб їх забезпечили усім, починаючи від ліжок, закінчуючи зимовим одягом, мітлами і оргтехнікою, – навів приклад нардеп.

– Розумію все, і те, в яких важких умовах живуть військові. Але, треба вже кінець-кінцем і совість мати. Ну не може громада забезпечувати і тих, хто зараз на блок-постах захищає нашу державу, і тих, хто служить в тилу. Бо з такими темпами скоро будемо скидатися генералам на премії і ремонт кабінетів. Я не звинувачую командира частини, бо він у цій історії виходить крайнім. У мене питання: що відбувається з бюджетом Міноборони? На що йдуть ці кошти? Тому, звернувся до Міністра Полторака. Нехай нарешті не лише волонтери, а і його відомство займеться забезпеченням армії. Усьому є своя межа. І допомога громади – не виключення, – підкреслив Віктор Балога, додавши скан депутатського звернення до міністра.

0000_vib_poltorak

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *